Home » Recenzje kosmetyków » Żel do mycia twarzy kontra mleczko oczyszające – Lavera

Dziś porównujemy naturalny żel do mycia twarzy marki Lavera z mleczkiem do demakijażu tej samej marki. Oba produkty stworzone zostały do pielęgnacji każdego typu skóry – mleczko będzie jednak lepszy rozwiązaniem do cery suchej i ze skłonnością do wysuszania się, natomiast żel do skóry mieszanej i tłustej. Dlaczego? Spójrzmy na składy obu kosmetyków od Lavery.

Żel oczyszczający do twarzy z bio-melisą i bio-malwą – melisa ma działanie uspokajające aktywność skóry oraz dobrze sprawdza się przy nadmiernej produkcji sebum; malwa działa łagodząco. Żel ma łagodny, naturalny zapach oraz lekką, delikatną konsystencję. Po zastosowaniu na skórze, pozostawia ją oczyszczoną, bez wysuszania czy poczucia nadmiernego ściągnięcia.

Mleczko oczyszczające 2 in 1 z bio-jojobą i masłem shea Lavera to natomiast doskonały kosmetyk dla osób ze skórą skłonną do przesuszania się – dzięki zawartości oleju jojoba oraz tłustego masełka shea oczyszcza skórę, pozostawiając na niej jednocześnie delikatną warstwę ochronną. Sprawdza się też znakomicie w przypadku cery normalnej.

Oba kosmetyki zawdzięczają swoje myjące właściwości substancji pochodzącej z kokosa i są wolne od wysuszających skórę związków SLS, SLES. Oba niezwykle delikatne i pięknie pachnące – oba godne polecenia:)