Home » O kosmetykach i kosmetyce » Zainwestuj w serum – skoncentrowany preparat regenerujący

Serum z reguły zawiera wyższe stężenie składników aktywnych niż zwykły krem – działa szybciej i intensywniej. Serum jest znakomitym kosmetykiem, kiedy skóra potrzebuje regeneracji,  jest zniszczona na skutek ekspozycji na słońce, kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem lub traci swój blask na skutek naturalnych procesów starzenia się. Serum jest zwykle lekkie i delikatne w swej konsystencji – co pozwala stosować je jako podkład pod krem o działaniu wielokrotnie zwiększającym jego wchłanianie. Serum doskonale sprawdza się w duecie z ulubionym kremem do twarzy zarówno na dzień jak i na noc.

Serum należy zawsze nakładać na oczyszczoną skórę twarzy, pod krem lub zamiast niego. Rano wystarczy nałożyć niewielką ilość skoncentrowanego preparatu na skórę twarzy a następnie użyć kremu z filtrem UV. Wieczorem na serum warto nałożyć krem na noc – serum zwiększy absorbcję jego składników aktywnych – co więcej między 1 a 4 rano nasza skóra jest najbardziej ukrwiona i wchłania najwięcej składników odżywczych.

Za dolną granicę wiekową stosowania skoncentrowanych preparatów kosmetycznych tj. serum przyjmuje się 25 lat. Młodsza skóra może wymagać regeneracji, jeśli przebywamy w niekorzystnym środowisku (promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza). Dla starszych kobiet serum spokojnie może stać się codziennym kosmetykiem do pielęgnacji cery. Szeroki wybór preparatów pozwala na ich dobranie w zależności od potrzeb i planowanych efektów:

- serum nawilżające i ochronne – do stosowania w codziennej pielęgnacji na dzień i na noc jako naturalna profilaktyka przeciwstarzeniowa i ochrona przez czynnikami środowiskowymi;

- serum przeciwzmarszczkowe – do stosowania, kiedy pojawiły się już pierwsze zmarszczki – wygładza bruzdy i załamania skóry, daje natychmiastowy efekt;

- serum anti-aging to kosmetyk dedykowany dla kobiet po 35 roku życia – dojrzała skóra potrzebuje codziennej pielęgnacji i intensywnej regeneracji.

Pierwszych widocznych efektów działania serum możesz spodziewać się po około 3 tygodniach – tyle bowiem w przybliżeniu trwa proces złuszczania się naskórka. Serum z silnie skoncentrowanymi składnikami aktywnymi stosuje się, gdy skóra potrzebuje nawilżenia, wybielenia, wzmocnienia naczynek, ochrony lub zwalczania wyprysków i zmian skórnych. Warto zainwestować w serum – poza szybką regeneracją skóry, chroni ją przed szkodliwymi czynnikami oraz zapewnia profilaktykę przed naturalnymi procesami starzenia.

Sprawdź szeroki wybór serum w Eko365.pl.