Home » Recenzje kosmetyków » Scrub solny z oliwą z oliwek – satynowa skóra

Skóra jest tworem wielowarstwowym a każda jej warstwa spełnia ściśle określone funkcje. W najbardziej zewnętrznej – warstwie rogowej nieustannie gromadzą się martwe komórki naskórka, które wymagają okresowego złuszczania. Wśród preparatów kosmetycznych znajdziemy szeroki wybór peelingów przeznaczonych do ścierania martwych komórek skóry.

Produktem, który dziś testujemy jest Scrub solny marki Absolute Organic. Scrub produkowany jest w Izraelu w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Martwego, gdyż to sól z owego morza wzbogacona oliwą z oliwek stanowi podstawowy składnik specyfiku.

Sól z Morza Martwego jest niezwykle wysoko ceniona w kosmetyce – zawiera ok. 40 minerałów i pierwiastków śladowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, m.in.: magnez, potas, wapń, brom, żelazo. Minerały te działają relaksująco na skórę i regulują odbudowę komórek. Oliwa z oliwek jest także nieocenionym skarbem – źródłem fosforu, potasu, żelaza, witamin z grupy B, prowitaminy A, witamin C i E – działa na skórę odmładzająco, nawilżająco i ochronnie. W składzie produktu znajdziemy ponadto olejek cytrynowy o licznych właściwościach pielęgnacyjnych oraz olejek pomarańczowy.

 

Scrub z oliwą z oliwek i solą z Morza Martwego

Oliwa z oliwek i sól z Morza Martwego – scrub wszechczasów!

 

Po otworzeniu słoju ze scrubem zaskoczy Cię przyjemny cytrusowy zapach. Na powierzchni unosi się oliwka, a w niej zanurzone są niewielkie drobinki soli z Morza Martwego. Po nałożeniu na wilgotną skórę i w wyniku delikatnego masażu drobinki usuwają martwy naskórek, sól rozpuszcza się a jej cenne minerały wnikają w skórę. Na całej powierzchni skóry rozprowadza się też oliwka z oliwek, która po spłukaniu pozostawia na skórze lekką warstwę ochronną, która zapobiega utracie wody. Nie należy zmywać mydłem tej delikatnej powłoki, która zapewnia aksamitną miękkość skóry.

Scrub jest idealny dla osób o skórze normalnej i tłustej jak również potrzebującej zastrzyku witalności – nie powinien być stosowany na skórę suchą, gdyż drobinki soli oraz olejek z cytryny mogą wywołać podrażnienia. Już po jednorazowym użyciu odczuwalne są efekty – dla osiągnięcia optymalnych rezultatów scrub należy stosować  regularnie – 1-2 razy w tygodniu. Preparat pięknie pachnie, jest przyjemny w użyciu, to prawdziwa bomba mineralna, pozostawia świeżą i gładką skórę dodatkowo nawilżoną przez oliwkę z oliwek – dla nas BOMBA! Sól z Morza Martwego i Oliwa z Oliwek – duet idealny.

Opakowanie ma wagę 420 g, scrub można kupić w cenie ok. 37 pln.