Home » Kosmetyki naturalne » Olej migdałowy – superkosmetyk

Olej migdałowy znany od wieków

Od stóp po końcówki włosów wysmarowana olejkiem migdałowym – to przeciętna Włoszka podczas chwili relaksu. Naturalne kosmetyki w postaci tłustych olejów roślinnych są bowiem doskonale znane kobietom z krajów basenu Morza Śródziemnego.

A migdały fantastyczne są nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce ich zasługi są nieocenione. Olejek migdałowy znajdziesz jako składnik licznych produktów – balsamów i kremów. Czysty olej migdałowy to najlepsze rozwiązanie, jeśli Twoje skóra jest sucha, wrażliwa lub dojrzała. Olejek ten to także optymalny naturalny środek do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt i małych dzieci.

Dla kogo olej migdałowy?

  1. Dla mam i ich dzieci – stosowany w czasie ciąży pozwala uniknąć rozstępów. Olej jest bardzo dobrym emolientem – zabezpiecza skórę cienką warstwą ochronną, zapobiegając w ten sposób utracie wody, co zwiększa elastyczność skóry. Brzuch, piersi i uda warto masować z użyciem olejku migdałowego – szczególnie po kąpieli. Jeśli Twój maluch ma podrażnioną skórę np. przez pieluszki – na pewno polubi olejek migdałowy – wystarczy dodać niewielką ilość do kąpieli lub nanieść bezpośrednio na skórę i delikatnie wetrzeć;
  2. Dla osób ze skórą suchą i wrażliwą – także z łuszczycą i egzemą. Środki syntetyczne zawarte w kosmetykach myjących naruszają warstwę lipidową naskórka – dlatego skóra może mieć skłonność do nadmiernego przesuszenia.
  3. Dla osób o cerze dojrzałej jako środek przeciwzmarszczkowy – doskonale działa przy masażu twarzy – zwłaszcza w okolicach czoła, oczu i nosa, które szczególnie narażone są na pojawianie się zmarszczek mimicznych. Olejek migdałowy ma zdolność wypełniania zmarszczek, przywracając skórze gładką fakturę.
  4. Dla osób odchudzających się – olejek migdałowy przeciwdziała rozstępom – gwałtowana utrata masy w procesie odchudzania często wiąże się z ich powstaniem – warto zadbać o jej odpowiednią elastyczność, jeśli planujesz pozbyć się zbędnych kilogramów.
  5. Dla osób ze zniszczonymi, matowymi włosami – wystarczy wetrzeć olej we włosy i umyć je po około 30 minutach – po kilku zabiegach włosy odzyskają swój naturalny blask; przed wyjściem na basen, plażę posmaruj końcówki olejkiem migdałowym – zabezpieczysz je przed wysuszającym działaniem wody i chloru.

Olej zawiera kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy:  A, B1, B2, B6, D i E – jest to jeden z najlepszych kosmetyków na świecie.

Dlaczego warto kupować oleje organiczne certyfikowane?

Kupując olejki organiczne certyfikowane masz 100% gwarancję bezpiecznego kosmetyku najwyższej jakości. Choć zwykle są one droższe niż zwykły kosmetyk – możesz mieć pewność, że ich składniki pochodzą z upraw organicznych (czyste powietrze, gleba i woda, uprawy wolne od pestycydów i innych składników chemicznych, które roślina magazynuje w swych tkankach) jak również, że proces przetwarzania przebiega tak, aby zachować naturalne właściwości surowców (odpowiednia temperatura obróbki, rezygnacja z procesu rafinacji w czasie którego składniki roślinne tracą swoje cenne właściwości). Ponadto w procesie produkcji kosmetyku ekologicznego nie stosuje się promieniowania radioaktywnego podczas obróbki surowców w celu ich sterylizacji. A zatem olej olejowi nierówny – szukaj pełnowartościowych produktów z logiem organizacji certyfikującej na opakowaniu.

Tuataj kupisz 100% organiczny olej migdałowy.