Home » Kosmetyki naturalne » Ochrona ust zimą – kosmetyki naturalne

Zimą nasze usta są szczególnie narażone na niekorzystne warunki – mróz, wiatr, suche powietrze. Pielęgnacja skóry ust zimą wymaga stosowania odpowiednich balsamów ochronnych, które zabezpieczą naskórek przed pękaniem i wysychaniem. Balsam musi odpowiednio natłuszczać skórę ust – gdyż ta pozbawiona gruczołów łojowych jest jednocześnie pozbawiona naturalnej ochrony.

Grunt to odpowiednio częste smarowanie ust – zwłaszcza gdy mamy tendencję do "zjadania" pomadki. Przed wyjściem z  domu należy posmarować ust balsamem ochronnym. Kiedy usta są spierzchnięte i mamy nieprzyjemne uczucie ściągniętej skóry, warto powrócić do tradycyjnych metod i posmarować na noc usta warstwą miodu.

Balsamy do usta na zimę powinny posiadać bogaty skład – dobrze jeśli zawierają masło shea i wosk (Butyrospermum Parkii Butter & Cera Alba), które solidnie natłuszczą usta oraz oleje roślinne (rycynowy, słonecznikowy, rokitnikowy lub inne). Balsam do ust, który często zjadamy, nie powinien zawierać parabenów czy innych sztucznych składników.

Poniżej prezentujemy do wyboru do koloru najlepsze naturalne balsamy do ust w sztyfcie i słoiczku:

1. Balsam do ust w sztyfcie Essential Care – smaczny i odżywczy mix wosku pszczelego, masła shea, oleju kokosowego oraz olejku eterycznego z pomarańczy, dzięki któremu usta są chronione przy każdej pogodzie. To prawdziwy HIT, który kupuje niemal każda klientka eko365.pl.

2. Balsamy do ust Figs & Rouge – to balsamy w słoiczkach o dwóch pojemnościach 8 i 17 ml (czyli dwa i cztery razy większa pojemność niż standardowe pomadki w sztyfcie); balsamy występują w wielu wariantach i są bardzo wydajne – bogate składy gwarantują doskonałą ochronę ust – na zimę polecamy balsam z masłem kakaowym.

3. Balsam nawilżająco-odżywczy z Rokitnikiem Alva Sanddorn - poza funkcją ochronną doskonale nawilża i pielęgnuje usta – witaminy C i E, olej z rokitnika i jojoba plus oczywiście ochronne masło shea – fantastyczne połączenie dla spragnionych ust.

4. Balsam do ust z filtrem Lavera - na zimowe szaleństwo oczywiście balsam z filtrem przeciwsłonecznym – z olejami z jojoby, migdałów i rokitnika.

Naturalne balsamy ochronne do ust – sprawdź w eko365.pl