Home » Kosmetyki naturalne » Łuszczyca – kosmetyki naturalne

Dziś poświęcimy kilka słów kosmetykom naturalnym przeznaczonym do pielęgnacji skóry problematycznej z łuszczycą.

Łuszczyca

Łuszczyca jest chorobą skóry o charakterze nawracającym – typowe są dla niej wykwity skórne ze skłonnością do łuszczenia. Jest to dolegliwość, która pojawia się na tle immunologicznym i związana jest z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego. Łuszczyca nie ma zakaźnego charakteru i nie można się nią zarazić przez kontakt z chorym – jest to oczywisty fakt – niemniej jednak w wielu grupach społecznych chorzy często bywają dyskryminowani.

Przyczyny łuszczycy mogą być bardzo różne – od infekcji bakteryjnych i wirusowych po mechaniczne uszkodzenia skóry czy efekt stosowania leków i alkoholu. Nieodpowiednio stosowane kosmetyki nie są przyczyną zmian skórnych, mogą jednak powodować ich zaostrzenie przyczyniając się do dyskomfortu osoby cierpiącej w powody łuszczycy.

Wbrew powszechnej opinii łuszczyca dotyka nie tylko skórę, ale niektóre jej odmiany atakują także tkankę kostną np. łuszczyca stawowa. Łuszczyca jest chorobą, która wymaga leczenia za pomocą środków zewnętrznych i doustnych, stosuje się także fototerapię oraz fotochemio terapię. Proces leczenia można wspomagać poprzez odpowiednią higienę skóry dotkniętej łuszczycą (dotyczy zwłaszcza łuszczycy pospolitej).

Kosmetyki naturalne na łuszczycę

Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą pomóc w walce ze zmianami skórnymi. Z myślą o skóry z łuszczycą powstał m.in. balsam nagietkowy Essential Care- lecznicza mieszanka organicznego nagietka, rumianku i oleju kokosowego. Produkt ten został nagrodzony jako najlepszy balsam różnego przeznaczenia – można nim smarować miejsca zmienione chorobowo przez łuszczycę, doskonale sprawdza się także jako odżywka do paznokci i skórek, balsam do ust czy masełko do ciała.

Balsam nagietkowy na łuszczycę

Walkę z łuszczycą wspiera także olejek arganowy – naturalny bio olej bogaty w witaminę E i prowitaminę A o wielu zastosowaniach – poza łagodzeniem objawów łuszczycy sprawdza się w leczeniu trądziku oraz w pielęgnacji skóry podatnej na reakcje alergiczne.

Na trądzik i łuszczycę opracowana została także receptura toniku z nanocząsteczkami srebra marki Invex Remedies. Tonik wspomaga leczenie chorób grzybicznych, stanów zapalnych skóry, zmian bakteryjnych oraz stanów łojotokowych. Likwiduje przyczyny trądziku, łagodzi  i redukuje podrażnienia, przyspiesza gojenie zmian skórnych.

tonik na łuszczycę i trądzik

Nawilżanie skóry z łuszczycą zapewnia Bogate serum marki Essential Care, która posiada w swoim asortymencie szereg skutecznych produktów dla skóry problematycznej.

Polecamy też kremy z duża zawartością krzemu – znane jest bowiem rola tego pierwiastka w leczeniu zmian łuszczycowych skóry. Tutaj rekomendujemy kremy Invex Remedies z krzemem i borem – w wersji na dzień i na noc.  To kosmetyki, które przyniosą ulgę skórze ze zmianami łuszczycowymi.

Wszystkie opisane produkty kupisz w sklepie z kosmetykami naturalnymi eko365.pl