Home » Kosmetyki naturalne » Lavera – kosmetyki naturalne z historią w tle

Wśród uznanych marek kosmetyków naturalnych, które spełniają najwyższe standardy zarówno doboru składników jak i organizacji procesu produkcyjnego, na pierwszy plan wysuwa się Lavera.

Historia tej niemieckiej marki kosmetyków naturalnych to jednocześnie historia jednego człowieka – Thomasa Haasea – twórcy i właściciela marki. Osobiste motywy zmusiły przedsiębiorcę do poszukiwania naturalnej alternatywy dla komercyjnych kosmetyków. Od drugiego roku życia Thomas Haase zmagał się z atopowym zapaleniem skóry – chorobą wówczas słabo znaną. Tradycyjne kosmetyki nie przynosiły oczekiwanych rezultatów i jako młody człowiek Haase zaczął eksperymentować z alternatywnymi metodami pielęgnacji skóry.

Podejście twórcy Lavery było holistyczne – wraz z grupą przyjaciół promował nie tylko zdrowe kosmetyki, ale przede wszystkim mądry styl życia. Założył jeden z pierwszych w Niemczech sklep ze zdrową żywnością, pozbawioną chemii i pestycydów. Wówczas rozpoczął też pierwsze eksperymenty z zastosowaniem naturalnych składników roślinnych  z upraw ekologicznych w pielęgnacji swej wymagającej skóry twarzy.

Pierwszym strzałem w dziesiątkę okazał się balsam do ust z woskiem wełnianym, pszczelim i oliwą z oliwek – był rok  1975. Thomas Haase testował balsam podczas letnich wakacji w Danii – był to pierwszy własnoręcznie stworzony kosmetyk naturalny, który nie podrażniał jego delikatnej skóry.

Ponad 10 lat później w 1987 Thomas Haase był gotowy do założenia własnej firmy w dworku koło Hanoveru. Aktualnie zatrudnia ponad 100 osób – pasjonatów i miłośników kosmetyki naturalnej. Nazwa marki "lavera" to po łacinie "prawdziwy" – prawdziwe roślinne surowce z upraw ekologicznych, prawdziwe barwniki i aromaty, brak konserwantów. Wszystkie kosmetyki testowane są wyłącznie na ochotnikach.

Od 1992 roku kosmetyki marki Lavera otrzymały ponad 500 ocen bardo dobrych niemieckiego magazynu konsumenckiego Oko-Test. Cieszą się ogromną popularnością w wielu krajach europejskich i są doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy chcą czuć się doskonale we własnej skórze.

Kosmetyki naturalne Lavera posiadają certyfikaty: Vegan, NaTrue, BDIH.

Poznaj kosmetyki naturalne Lavera