Home » Kosmetyki naturalne » Kosmetyki dla niemowląt i dzieci

Nie bez przyczyny zwykło się mówić o idealnej skórze: „gładka jak pupa niemowlęcia”. Dziecięca skóra to ideał – aksamitnie gładka i miękka, jednocześnie bardzo cienka i delikatna. Skóra stanowi aż 25% masy ciała dziecka i spełnia szereg bardzo istotnych dla zdrowia całego organizmu funkcji. To właśnie niezwykle delikatna skóra chroni organizm przed wnikaniem szkodliwych bakterii i grzybów, wirusów. Skóra chroni organizm naszych pociech przed przegrzaniem i utratą wody, a za jej pośrednictwem organizm pozbywa się toksyn.

Duża skłonność do podrażnień skóry dziecka wynika z faktu, że dziecięcy naskórek jest cieńszy niż skóra osoby dorosłej. Dlatego też wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kosmetyki przeznaczone dla najmłodszych różnią się składem od produktów dedykowanych dla dojrzałej skóry.

Kosmetyki naturalne dla dzieci i niemowląt

Bezwzględną zasadą jest unikanie szkodliwych substancji chemicznych w kosmetykach dla dzieci tj. sztuczne konserwanty, substancje zapachowe, syntetyczne substancje wiążące. Zaniepokojeni olbrzymią ilością szkodliwej chemii w naszym środowisku naukowcy raportują ich wpływ na funkcjonowanie układu hormonalnego, nerwowego, odpornościowego. W przypadku młodych, dopiero rozwijających się organizmów naszych maluchów unikanie sztucznych substancji w żywności, środkach czyszczących i kosmetycznych jest szczególnie istotne.

Jak kupować kosmetyki dla dzieci?

  • Kupuj kosmetyki naturalne – sprawdzaj składy;
  • Bezwzględnie unikaj parabenów w kosmetykach dla dzieci;
  • Jeśli analizowanie składów kosmetyków sprawia Ci trudność, wysoką jakość produktu zagwarantują Ci certyfikaty niezależnych organizacji – szukaj następujących logotypów na opakowaniach kosmetyków dla dzieci

Kosmetyki posiadające certyfikaty niezależnych organizacji są wolne od parabenów, sztucznych barwników i produktów ropopochodnych – są bezpieczne nawet dla wrażliwej i delikatnej skóry najmłodszych.

Co jeszcze możesz zrobić dla zdrowej skóry malucha?

  • Ubieraj dziecko w ubranka z naturalnych tkanin – unikaj tkanin sztucznych lub ze sztucznymi domieszkami – utrudniają skórze pełnienie funkcji termoregulacyjnych, powodują podrażnienia.

CIEKAWOSTKA! Jak tkaniny mogą wpływać na nasze zdrowie? Czy wiesz, że kobiety w ciąży o dużej zwartości we krwi kwasu perfluorooktanowego trzy razy częściej rodzą córeczki, które w przyszłości mają nadwagę. Kwas perfluorooktanowy stosowany jest m.in. w produktach z goreteksu.