Home » Kosmetyki naturalne » Glinka Alva Rhassoul – delikatne i skuteczne oczyszczanie!

Rhassoul to nazwa marokańskiej glinki wydobywanej od wieków w górach Atlas i stosowanej przez mieszkańców północnej Afryki oraz niektórych obszarów Bliskiego Wschodu. Od niedawna ten jeden z najstarszych sekretów urody zdobywa popularność także w Europie – jest w 100% naturalnym i ekologicznym kosmetykiem.
 

Glinka Rhassoul posiada właściwości ściągające i oczyszczające, jest hipoalergiczna – doskonała do cery tłustej i mieszanej. Absorbuje zanieczyszczenia bez naruszania naturalnej bariery ochronnej skóry – stąd świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry alergicznej i wrażliwej. Doskonale nadaje się także do pielęgnacji włosów – w kulturze beduińskiej stosuje się glinkę Rhassoul do oczyszczenia twarzy, włosów oraz ciała. Glinka ta ze względu na zdolność absorbowania sebum nie jest wskazana do cery i włosów suchych. Warto mieszać glinkę w postaci proszku nie tylko z wodą, ale dodatkiem kilku kropel oliwy z oliwek czy olejku arganowego. Mieszanie z olejami wzmacnia działanie odżywcze tej bogatej w minerały glinki (m.in. jony magnezu i krzemu, tlenki żelaza, aluminium i wapnia). Do cery wrażliwej można dodać do mieszanki olejek migdałowy, do cery tłustej – sok z cytryny, a do dojrzałej – mieszać glinkę z mlekiem i miodem.

Jak działa glinka Alva Rhassoul?

Glina Rhassoul występuje w postaci płatków lub proszku – glinka Alvy dostępna jest w postaci sproszkowanej. Proszek miesza się z wodą – w efekcie glinka pęcznieje, tworząc miękką pastę. Glinkę miesza się z wodą w proporcji 1:1 – do tak sporządzonej mikstury można dodać olejki, sok z cytryny lub miód – w zależności od potrzeb skóry. Glinkę nakłada się na oczyszczoną skórę twarzy – w momencie kiedy zaczyna wysychać należy zmyć ją letnia wodą. Po usunięciu tak stworzonej maseczki skóra może być delikatnie zaczerwieniona, jest oczyszczona i naprężona. Glinka jest bardzo wydajna a regularne jej stosowanie zdecydowanie poprawia kondycję skóry skłonnej do zanieczyszczeń.

Glinka do włosów

Glinkę Rhassoul można także stosować do mycia włosów – wówczas należy wymieszać ją z większą ilością wody – doskonała do włosów tłustych; do pielęgnacji włosów suchych warto dodać olejek np. arganowy. Glinkę można też stosować jako maskę na włosy – nanieść glinkę zmieszaną z wodą na włosy, owinąć ręcznikiem – zmyć po ok. 15 minutach.

Dlaczego wybrać glinkę Alvy?

Glinka Alva Rhassoul nie jest poddawana żadnej obróbce chemicznej – jest w 100% naturalnym produktem bez dodatku substancji zapachowych czy sztucznych konserwantów. Zaletą glinki jest jej postać – występuje w stanie sproszkowanym, co ułatwia jej rozrobienie z wodą do postaci maseczki – delikatny proszek z malutkimi drobinami bez trudu miesza się z wodą i innymi składnikami. Glinka posiada certyfikat Ecocert – co jest gwarancją naturalnego pochodzenia produktu oraz jego składu.

 

Tutaj kupisz glinę Alva Rhassoul.

Ekoblog poleca linię kosmetyków do cery problematycznej opartych na glince – Alva Rhassoul