Home » Recenzje kosmetyków » Dwie fazy – preparat do demakijażu Absolute Organic

Żele, mleczka i toniki a także olejki i preparaty dwufazowe. Co wybrać, aby dobrze oczyścić skórę twarzy – skutecznie usunąć zanieczyszczenia, martwy naskórek i sebum oraz przygotować skórę do wchłaniania dobroczynnych substancji zawartych w kremach i balsamach?

Dziś testujemy dwufazowy preparat do demakijażu Absolute Organic, który usuwa kosmetyki kolorowe i jednocześnie nawilża skórę twarzy – jest zatem wielofunkcyjnym kosmetykiem, który stanowi ciekawą alternatywę dla wody miceralnej czy toniku.

Dwie fazy oznaczają, że kosmetyk składa się z warstwy olejowej oraz warstwy wodnej, które po wymieszaniu mają właściwości oczyszczające jak i nawilżające. Faza wodna bazuje na wyciągu z aloesu, który wchłania się cztery razy szybciej niż woda, zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Aloes jest wszechstronnym remedium na problemy skórne – poprawia ukrwienie skóry, wzmacnia naczynka krwionośne i zapobiega ich pękaniu, działa kojąco i przeciwzapalnie, spowalnia proces starzenia się skóry.

Z kolei faza olejowa preparatu do demakijażu bazuje na skwalenie i olejku makadamia. Skwalen występuje w formie bezbarwnego płynnego oleju pozbawionego zapachu – główne jego źródła to olej z wątroby rekina i oliwa z oliwek. Skwalen  jako składnik płaszcza lipidowego skóry zapewnia jej miękkość i gładkość, tworzy także ochronę przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczną. Jest lekkim olejek, który szybko się wchłania nie pozostawiając ciężkiej warstwy. Zainteresowanie skwalenem w kosmetyce wynika z odkrycia, iż stanowi on naturalny składnik warstwy tłuszczowej skóry – jego zawartość w ludzkim sebum u młodej osoby wynosi ok. 10-15%.  Jednak już od 25 roku życia ilość skwalenu w skórze zaczyna maleć i około 50 roku życia wynosi już tylko 5% lub mniej. Pochodna skwalenu wykorzystywana w kosmetyce pod nazwą skwalan:

- zmiękcza skórę i chroni ją przez utratą nawilżenia

- działa jako antyoksydant – zwalcza wolne rodniki opóźniając proces starzenia się skóry

- szczególnie polecany jest w produktach przeciwzmarszczkowych – dla skóry, która utraciła swą naturalną zawartość skwalenu

- goi stany zapalne i drobne uszkodzenia skóry

- zwiększa wchłanianie składników aktywnych – jest dobrą bazą, która zwiększa wchłanianie substancji odżywczych rozpuszczalnych w tłuszczach (zawartych np. w kremach pielęgnacyjnych)

Drugi ze składników fazy olejowej to olejek makadamia – pozyskiwany z orzechów makadamii porastającej obszary Australii i Indonezji. Podobnie jak w przypadku skwalenu niektóre związki olejku z makadamii stanowią naturalne składniki skóry np. olej palmito-oleinowy. Olejek zawiera także witaminy A, B, E i lecytynę. Ma niezwykłe właściwości regeneracyjne jak również antyoksydacyjne – odpowiedni dla wszystkich typów skóry, w szczególności dla cery suchej, łuszczącej się, wrażliwej i dojrzałej. Czysty olejek makadamia posiada szereg zastosowań m.in.: leczy blizny i rozstępy, pielęgnuje suche i łamliwe włosy, zapewnia pielęgnację przeciwzmarszczkową.

 

Dwufazowy preparat do demakijażu

Olejek bogaty w dobroczynne substancje testowaliśmy jako alternatywę dla toniku lub płynu miceralnego – stosowanego po oczyszczeniu twarzy za pomocą żelu lub mleczka. Produkt opakowany jest z buteleczkę z twardego plastiku – co ułatwia jego używanie. Przed użyciem należy go wstrząsnąć, aby odpowiednio wymieszać fazę wodną i olejową, kolejno nanieść na płatek kosmetyczny i nanieść na twarz. Preparat bardzo dobrze usuwa resztki makijażu, które pozostają na skórze nawet po użyciu żelu lub mleczka. Nadaje się także do usuwania makijażu z delikatnej skóry wokół oczu.

Poza oczyszczaniem pozostawia na skórze delikatną warstewkę tłuszczową, która daje odczucie naprężenia i nawilżenia skóry. Warstwa ochronna szybko się wchłania i nie pozostawia uczucia ciężkości, jak w przypadku niektórych olejów roślinnych. W trakcie regularnego stosowania skóra staje się gładka i miękka w dotyku. Podsumowując, preparat dwufazowy jest doskonałym kosmetykiem do oczyszczenia twarzy pod koniec dnia przed nałożeniem kremu na noc. Przynosi ulgę suchej skórze, zaopatrując ją w naturalną warstwę ochronną – godny polecenia!

Opakowanie ma pojemność 150 ml, preparat do demakijażu można kupić w cenie ok. 37 pln.